Українські прикордонники вийшли на слід картини XVII століття, викраденої з музею в Нідерландах

Avatar photo

Завдяки оперативним діям прикордонників Житомирського загону вдалося знайти один із найцінніших витворів мистецтва, який перебував у міжнародному розшуку з 2005 року. Йдеться про полотно художника Яна Линсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя», написане у 1629 році.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що пошуки картини стали можливими в рамках міжнародної співпраці з протидії транснаціональній злочинності. Інформацію про особу, пов’язану з можливим незаконним обігом твору мистецтва, вдалося встановити завдяки аналітичній роботі оперативників.

Пошук картини, викраденої з Вестфрісського музею

9 січня 2005 року з музею у місті Горн, Нідерланди, було викрадено 24 картини та понад 70 срібних предметів. Частина артефактів і досі вважається зниклою. Полотно Яна Линсена тривалий час залишалося в розшуку Інтерполу, поки слід не вивів на одного з громадян України.

За даними оперативників, цей чоловік виїхав до Польщі, де намагався знайти покупців для продажу картини. Ймовірних клієнтів він шукав також і в Україні. Зібрані матеріали вказували на те, що йдеться про спробу реалізувати твір мистецтва незаконним шляхом.

Спільна операція прикордонників України, Польщі та Нідерландів

Після ідентифікації підозрюваного прикордонна служба України налагодила взаємодію з польською прикордонною вартою. Інформацію про особу було передано польським колегам, які підтвердили її достовірність. Далі розпочалися координаційні дії за участі представників Королівства Нідерландів.

У межах розробленого оперативного плану вдалося організувати вилучення викраденої картини. Успішну реалізацію спецоперації забезпечили також співробітники Оперативно-слідчого управління, Департаменту оперативно-розшукової діяльності ДПСУ та офіцер зв’язку при Посольстві Нідерландів в Україні.

Затримання підозрюваного

Громадянина України, причетного до спроби збуту полотна, було затримано в Польщі. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримісячного арешту. Наразі триває слідство, яким займається окружна прокуратура міста Краків.

Цей випадок став черговим прикладом ефективної міжнародної взаємодії у боротьбі з культурною контрабандою та відновленням справедливості щодо викрадених мистецьких цінностей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Річку Кам’янку у Житомирі забруднили стічними водами — екоінспекція підтвердила порушення

Наступний пост

Безпекова угода на десятиліття: G7 приносить Україні ППО, союзництво і підтримку США

Схожі публікації