Масштабні збитки у Житомирській області: ексдиректор копальні розікрав надра на мільйони

Avatar photo
Масштабні збитки у Житомирській області: ексдиректор копальні розікрав надра на мільйони

Державне підприємство зазнало колосальних фінансових втрат через корупцію екскерівника. Слідство задокументувало розкрадання корисних копалин загальнодержавного значення на Бистріївському родовищі. Офіційне повідомлення про це опублікували 23 червня. Загальна сума доведених збитків для бюджету становить 71 мільйон гривень. Тепер підозрюваному топменеджеру загрожує тривалий тюремний строк – до 12 років увʼязнення.

Це серйозний злочин.

Процесуальні заходи на Житомирщині проводили працівники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими ДБР.

Правоохоронці виявили одразу дві злочинні схеми. Організатором оборудок виявився колишній начальник управління виробничо-технічного обслуговування казенної установи “Кіровгеологія”. Фігурант мав офіційний спецдозвіл на розробку ділянок, але умисно вийшов за межі ліцензійного контуру гірничого відводу.

“Згідно з висновками аудиту Державної служби геології та надр України, на території, не охопленій спеціальним дозволом на користування надрами, фігуранти незаконно видобули понад 6200 кубічних метрів гірської породи. Проведені експертизи підтвердили завдання державі збитків від незаконного користування надрами у 47,3 мільйона гривень”, — йдеться у дописі.

Посадовець використовував державну спецтехніку. Роботи велися у 2021–2022 роках усупереч затвердженій проєктній документації. Аудитори Держгеонадр зафіксували незаконне вилучення понад 6200 кубометрів цінного каменю габро. Цей будівельний матеріал оцінили у 47,3 мільйона гривень.

Інша махінація стосувалася розтрати майна. Директор видав незаконний наказ та запровадив нову категорію товару – так званий “некондиційний блок”. Через це високоякісне каміння габро продавали за штучно заниженими тарифами. Держава через такі дії менеджменту недоотримала ще майже 23,8 мільйона гривень.

Фігуранту оголосили офіційну підозру за матеріалами Головного слідчого управління. Правоохоронці інкримінують йому порушення правил використання надр та привласнення майна в особливо великих розмірах.

  • частина 5 статті 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
  • частина 4 статті 240 — порушення правил охорони або використання надр.

Покарання передбачає конфіскацію майна.

Суд також може позбавити посадовця права керувати підприємствами на три роки. Наразі силовики продовжують активні дії. Вони встановлюють повне коло спільників, які допомагали екскерівнику грабувати Бистріївське родовище на Житомирщині. Про це також інформували на сайті Офісу генерального прокурора.

Справа набула значного розголосу.

“За даними следства, у 2021–2022 роках посадовець організував промисловий видобуток габро на Південно-Східній ділянці Бистріївського родовища. Для цього використовували спеціальну техніку підприємства. Водночас роботи проводилися на ділянках, які не були передбачені проєктною документацією та планом розвитку гірничих робіт. Частина видобутку здійснювалася поза межами встановленого гірничого відводу та спеціального дозволу”, — йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

Нові деталі стануть відомі згодом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост
Дені Вільньов фільми: від Пожеж до космічної епопеї

Дені Вільньов фільми: від Пожеж до космічної епопеї

Наступний пост
У Житомирі запустять інноваційну тепличну лабораторію за кошти Євросоюзу

У Житомирі запустять інноваційну тепличну лабораторію за кошти Євросоюзу

Схожі публікації
Сезон активності плазунів на Житомирщині: як розпізнати безпечного сусіда та уникнути ризиків

Сезон активності плазунів на Житомирщині: як розпізнати безпечного сусіда та уникнути ризиків

З приходом квітневого тепла на Житомирщині почався період масового виходу плазунів із місць зимівлі. Холоднокровні істоти залишають свої…
Читати далі
Жителі Малина протестують проти видобутку щебеню на місці затопленого кар’єру “Калюжа”

Жителі Малина протестують проти видобутку щебеню на місці затопленого кар’єру “Калюжа”

У Малинській громаді на Житомирщині зростає напруга навколо питання розробки затопленого кар’єру “Калюжа”. Місцеві жителі вже кілька років…
Читати далі
У Житомирі аварія на каналізації спричинила скид у ставок – екологи досліджують воду

У Житомирі аварія на каналізації спричинила скид у ставок – екологи досліджують воду

У Житомирі фахівці екологічної інспекції взялися з’ясовувати, чи потрапили стічні води до ставку Крошенський після пориву міської каналізаційної…
Читати далі