Росія вдосконалює удари: ППО України працює на межі можливостей

Avatar photo

Військові аналітики Повітряних сил ЗСУ фіксують повернення Росії до практики комбінованих масованих атак по території України. Під час останнього обстрілу, в ніч на 6 квітня, українські системи протиповітряної оборони діяли ефективно, але не змогли перехопити всі запущені ракети.

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Повітряних сил ЗС України Юрій Ігнат. Він наголосив, що нині російська армія застосовує оновлену тактику, що значно ускладнює роботу української ППО. Відео виступу Ігната оприлюднив телеканал “Ми – Україна”.

Технічні оновлення ворога посилили його удари

За словами Ігната, російські сили знову вдалися до поєднання різних типів озброєння: вночі 6 квітня атакували Україну одразу ракетами та дронами. Цей обстріл став першим комбінованим масованим ударом після 7 березня.

«Повітряні сили, як і завжди, працюють на максимум. Всі на своїх місцях збивають усе, що можна і чим можна», – зазначив речник. Попри злагоджену роботу захисників не вдалося уникнути влучань – із шести випущених Росією балістичних ракет перехопили лише одну. Інші ракети спричинили пошкодження в Київській області.

Shahed змінив обличчя: нові дрони – нові виклики

Юрій Ігнат повідомив, що Росія значно модернізувала безпілотники типу Shahed. Тепер вони не лише пофарбовані у чорний колір, що ускладнює їхнє виявлення вночі, а й оснащені сучаснішими системами навігації та наведення. Подібна модернізація торкнулась і ракетного озброєння, зокрема – балістичних ракет, які все частіше використовуються у російських атаках.

Зміна співвідношення типів озброєння

За оцінками Повітряних сил, з початку 2024 року Росія значно наростила запаси балістичних ракет. Через це частка крилатих ракет у загальній структурі обстрілів зменшилася, натомість балістичних – побільшало.

«Раніше основна частина ударів припадала на крилаті ракети. Тепер же ми бачимо, що балістика починає домінувати», – пояснив Ігнат. Він також підкреслив, що для ефективної протидії новій хвилі загроз Україні терміново потрібні додаткові системи ППО, насамперед комплекси Patriot, які можуть ефективно працювати по балістичних цілях.

Результати березневих боїв у повітрі

За підсумками березня 2025 року українська протиповітряна оборона знищила понад 4 тисячі повітряних цілей. Серед них було 36 ракет і понад 4 тисячі безпілотників, звітують у Повітряних силах ЗСУ.

Комбінований удар 6 квітня став черговим підтвердженням того, що ворог не лише не зменшує інтенсивність атак, а й постійно вдосконалює методи та засоби ведення бойових дій. Зокрема, в результаті цієї атаки в Києві загинула одна людина, ще троє отримали поранення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

Посланник Кремля в США: навіщо Кирило Дмитрієв приїздив до Вашингтона

Наступний пост

Що загрожує за ігнорування військового обліку: штрафи, обов’язки та нюанси

Схожі публікації

Що загрожує за ігнорування військового обліку: штрафи, обов’язки та нюанси

У період загальної мобілізації в Україні військовий облік набуває особливого значення. Кожен чоловік призовного віку зобов’язаний пройти процедуру…
Читати далі

Понад 100 тисяч українських осель уже відновлено — уряд продовжує масштабну відбудову

В Україні в межах державної програми відновлення вже відремонтовано понад 100 000 житлових об’єктів, пошкоджених унаслідок повномасштабної війни.…
Читати далі