Повернення без наслідків: у ТЦК пояснили, як військовим повернутися зі СЗЧ

Avatar photo

У Рівненському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки нагадали процедуру повернення військових, які самовільно залишили частину (СЗЧ), на службу без кримінальних наслідків.

Три доби — без кримінального провадження

Якщо військовослужбовець залишив підрозділ, але повернувся протягом трьох днів, жодного кримінального провадження відкриватися не буде. Усі види забезпечення, включно з грошовим, у такому разі відновлюються автоматично.

Що робити, якщо минуло більше трьох діб

У випадку, коли СЗЧ триває більше трьох діб, але сталося вперше, військовий може добровільно повернутися на службу, однак уже в межах відкритого кримінального провадження. Як пояснила речниця ТЦК Тетяна Камерістова, алгоритм дій такий:

  • військовий звертається через застосунок «Армія +» до командира частини або начальника установи;
  • отримує письмову згоду на подальше проходження служби;
  • подає клопотання до прокуратури із доданою письмовою згодою;
  • чекає на рішення суду, яке потім подає командиру для відновлення служби.

Що загрожує у разі повторного СЗЧ

Якщо військовий вдруге залишає частину або не повертається після першого випадку, його оголошують у розшук. Йому загрожує кримінальне покарання — від 5 до 10 років позбавлення волі. В такому разі до суду направляється обвинувальний акт.

Пільги та соціальні гарантії

На період СЗЧ дію пільг і компенсацій призупиняють. Проте у разі повернення на службу вони поновлюються як для військового, так і для його родини. Людина може бути зарахована як у той самий підрозділ, так і в інший — за вибором.

«Нехай військовий не боїться повертатися. Навіть якщо він не служитиме в тій самій частині, служба йому буде поновлена, і всі гарантії повернуться», — запевнила речниця Камерістова.

Статистика: понад 20 тисяч повернулися

За офіційною інформацією, завдяки подовженню терміну добровільного повернення до частин, на службу вже повернулися близько 20 тисяч військових, які перебували в СЗЧ. Ці заходи — частина державної стратегії з утримання кадрового ресурсу Збройних Сил України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередній пост

До ЗСУ можуть долучитися ще тисячі ув’язнених — Мін’юст розкрив потенціал мобілізації

Наступний пост

Кремль атакує штучний інтелект: нова фаза гібридної війни проти України

Схожі публікації

Україна відкриває хаби єдності за кордоном: підтримка, допомога і шлях до повернення

Упродовж найближчих місяців у кількох країнах Європейського Союзу запрацюють хаби національної єдності України. Нові центри вже створюються в…
Читати далі

Позашкільні педагоги стратегічних напрямів зможуть отримати відстрочку від мобілізації

Кабінет Міністрів України схвалив зміни до законодавства, які надають право на відстрочку від призову під час мобілізації педагогам…
Читати далі