Комунальні ресурси Житомира використовувалися для незаконного збагачення на приватних об’єктах. Правоохоронці успішно викрили та заблокували таку фінансову махінацію. Організатором протиправної діяльності виявився представник місцевого комунального підприємства. Воно безпосередньо займається поточним утриманням і ремонтом міських доріг. Слідство задокументувало протиправну схему.

Про це 25 червня інформує Управління СБ України в Житомирській області.
Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокували схему незаконного збагачення у комунальному підприємстві Житомирської міської ради та затримали причетного до її організації.
За наявними даними, посадовець підприємства, яке відповідає за ремонт і утримання автомобільних шляхів обласного центру, регулярно залучав підконтрольну спецтехніку, працівників та ресурси – в інтересах сторонніх замовників.
Фігурант заробляв на укладанні гарячої асфальтобетонної суміші на приватних об’єктах – без належного документального оформлення і фактично коштом міста.

Службовець оцінив асфальтування ділянки для місцевого мешканця у 1,2 млн грн. Це була ціна неформальної угоди. Домовленості передбачали, що залучені комунальні робітники почнуть укладати суміш одразу після виплати першого авансу. Гроші мали передаватися таємно без сплати офіційних податків.
Правоохоронці провели затримання у центрі міста за статтею 208 КПК України. Фігуранта схопили «на гарячому» під час отримання нею 900 тисяч гривень. Це був початковий транш від обумовленої суми.

У будинку та на робочому місці затриманого оперативно відбулися необхідні обшуки. Доказова база дозволила офіційно оголосити про підозру. Дії посадовця кваліфікували за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.
Оперативники СБУ спільно зі слідчими поліції затримали посадовця у центрі Житомира у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України одразу після одержання першого «траншу» неправомірної вигоди – 900 тис грн.
Суд уже визначив затриманому запобіжний захід – тримання під вартою. Посадовець може вийти на волю, якщо внесе заставу у 832 тисячі гривень. Наразі готуються документи для усунення його від виконання робочих обов’язків.
Зловмиснику загрожує конфіскація майна та тривале ув’язнення терміном до 12 років. Такий фінал передбачає інкримінована стаття КК. Остаточну крапку у справі поставить суд.

Розслідування триває.
Операцію провели бійці обласного Управління СБУ разом із ГУНП за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.





